Svobodní v Milevsku vystupují z koalice. Radní Doubek i z Rady města

Radní Miroslav Doubek a zastupitel Miroslav Machart zvolení za Stranu svobodných občanů do Zastupitelstva města Milevsko na období 2014-2018 oznamují, že odstupují z Rady města Milevska a z koalice, která vznikla po volbách na podzim 2014, z důvodu zásadního porušování „Dohody o programových prioritách pro volební období 2014-2018“ ostatními členy koalice. Všechny důvody jsou:

  • Nesouhlas se zásadním porušováním koaliční dohody – programového prohlášení v oblasti finančního hospodaření města, prav a investic do infrastruktury.
  • Nesouhlas s předloženým rozpočtem.
  • Nesouhlas se směřováním města k spotřebě – místo k opravám a investicím, které by znamenaly, že město odevzdáme v lepším stavu, než jsme ho převzali.
  • Nesouhlas, aby většina občanů musela nedobrovolně platit příspěvky na aktivity zájmových skupin.
  • Nemožnost zasedat v kolektivu Rady Města Milevska, kde názor založený na koaliční dohodě je přehlasováván.
  • Jako protest na neřešené obcházení gesce naší pracovní působnosti od představitelů města a některých úředníků.

Radní Miroslav Doubek poznamenal, že „v současnosti je zásadní a hluboký rozdíl mezi mnou a panem starostou i členy rady. Oni věří, že je třeba podporovat okamžité potřeby a konat dobro prostřednictvím spotřebních dotačních programů. Já věřím, že rozvoj a fungování města je v zajištění jeho dlouhodobé funkčnosti a provozuschopnosti i investování do jeho rozvoje. Pokud opouštíme tuto strategii nebo rezignujeme na opravy a investice, budeme odpovědní za jednu z největších zrad v historii města.“

„Neradi opouštíme Radu města, my neporušujeme koaliční programovou dohodu. Naše opuštění koalice je poslední možnost jak protestovat proti porušování dohod,“  řekl také Doubek.

Veškeré jednání milevských Svobodných je v zájmu města, proto, aby se neomezila jednání orgánů města a poskytl se čas pro koaliční vyjednávání, byla stanovena účinnost odstoupení na dva dny před následujícím zastupitelstvem tj. ke dni 20. února 2017.

„Nerad se vzdávám své milované práce pro spoluobčany, práce pro město, práce, která mne naplňovala,“ říká Miroslav Doubek a dodává: „možná jsem si zničil politickou kariéru. Ale to všechno je nepodstatné; uchoval jsem si něco, co má pro mne osobně nesmírnou cenu – mohu chodit s hlavou vzpřímenou, jsem věrný svým zásadám a programu, který je ve prospěch dlouhodobého rozvoje města.“

Svobodní v Milevsku děkují občanům za podporu názorů a práce, ve které budou nadále pokračovat v zastupitelstvu. Nadále budou podporovat návrhy, které jsou v souladu s dnes již porušovanou koaliční dohodou.

Sdílet:
FACEBOOK
FACEBOOK
TWITTER
GOOGLE
http://jihoceskykraj.svobodni.cz/2016/12/svobodni-v-milevsku-vystupuji-z-koalice-radni-doubek-i-z-rady-mesta/
LINKEDIN
PINTEREST
RSS
SHARE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spamu *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Chcete nás podpořit? Sdílejte. Děkujeme!